Galeria Narzędzia O mnie Linki Kontakt

PL EN

Praca

Jestem programistą Javy. Przez większą część swojej kariery zawodowej zajmowałem się tworzeniem oprogramowania dla telekomunikacji.
 • Ericpol
  • 2004-2011, tworzyłem oprogramowanie na platformę AXE Ericssona. Pisałem w używanych wyłącznie w Ericssonie językach PLEX i ASA210C (odmianie asemblera używanej w AXE). Pracowałem kolejno w obszarach:
  • Od 2011 pracowałem jako programista Javy. Pisałem serwisy sieci inteligentnych na platformę TSP Ericssona, zajmowałem się tworzeniem wewnętrznych narzędzi firmy, pracowałem też w obszarze HSS w sieciach LTE.
   Ciekawsze projekty, które wykonywałem w tym czasie:
   • HSS dla sieci IMS i LTE, w tym projekcie byłem właścicielem produktu, jednym z kilkunastu w obszarze, w którym pracowało przeszło 200 osób z czterech krajów. Zajmowałem się m.in koordynacją prac pomiędzy moim krakowskim zespołem, a zespołami z zagranicy.
   • Implementacja SignalML dla Uniwersytetu Warszawskiego. SignalML jest metaformatem służącym do opisu formatów używanych do zapisu danych EEG i MEG. Pozwala, po przygotowaniu definicji formatu, wczytywać dane z urządzeń różnych producentów. Jest modułem aplikacji Svarog stworzonej na UW i stanowi część prac Uniwersytetu nad interfejsami mózg-komputer. Z SignalML pojechaliśmy wspólnie z reprezentacją UW na targi CeBIT. Metaformat był później prezentowany przez Uniwersytet na kongresie neuroinformatycznym INCF.
   • CCRT, aplikacja którą stworzyliśmy do przeszukiwania i generowania raportów z repozytoriów Rational ClearCase. Byłem najpierw jej programistą, a później właścicielem produktu. Nad aplikacją pracowało w tym czasie kilkoro ludzi. Wspólnie udało się nam rozwinąć CCRT w oficjalne narzędzie używane w kilku dużych obszarach Ericssona. Jedno z rozszerzeń do aplikacji zdobyło drugą nagrodę w ogólnofirmowym konkursie innowacji Ericpola. W 2013 zaprezentowałem CCRT na Learning Days Ericssona w Sztokholmie.
 • Motorola Solutions
  • Od 2015 pracuję przy tworzeniu oprogramowania dla platformy ASTRO Motoroli.

Wikimedia

Od blisko dziesięciu lat angażuję się w projekty Wikimediów. Zarejestrowałem się na polskiej Wikipedii w 2006 roku i przez kilka lat byłem tam bardzo aktywnym użytkownikiem. W październiku 2006 wybrano mnie na administratora polskiej Wikipedii. Zrezygnowałem z uprawnień w listopadzie 2007 roku, głównie ze względu na brak czasu na to dodatkowe, bardzo mnie angażujące zajęcie. Ogółem w okresie swojej największej aktywności (2006-2008) wykonałem na polskiej Wikipedii 16 tysięcy edycji.

Byłem współzałożycielem i przez kilka lat jednym z najaktywniejszych członków wikiprojektu świętokrzyskiego. W jego ramach zajmowaliśmy się opisem regionu świętokrzyskiego, jego geografii, historii świętokrzyskich miejscowości, artykułami o ludziach związanych z regionem, a także ogromem pracy redakcyjnej - sprawdzając i dopracowując wpisy anonimowych i początkujących użytkowników.

Kilka przykładów moich prac związanych z projektem świętokrzyskim z tego okresu: Nowy Korczyn, Zamek w Nowym Korczynie, Bazylika w Wiślicy, Republika Ostrowiecka, Pasmo Jeleniowskie, Dolina Nidy, Edmund Massalski, ziołomirek stepowy.

Byłem też jednym z redaktorów-wolontariuszy wydania polskiej Wikipedii na DVD. Wydanie to jednak okazało się kompletną klapą, bo kiedy po długim procesie wydawniczym trafiło w końcu na rynek, okazało się że nikt nie jest zainteresowany sprawdzoną i zredagowaną, ale już mocno zdezaktualizowaną wersją Wikipedii.

Obecnie zajmuję się polską Wikipedią sporadycznie, ograniczając się do drobnych poprawek. Mam jednak uprawnienia redaktora tej Wikipedii, co pozwala mi oznaczać wersje artykułów jako sprawdzone.

Nadal aktywnie działam w projekcie Wikimedia Commons - repozytorium multimediów wspólnym dla wszystkich Wikipedii - gdzie publikuję swoje zdjęcia. Początkowo było to tylko uzupełnienie prac związanych z wikiprojektem świętokrzyskim - później stało się to moją podstawową działalnością na Wikimediach.

W ciągu dziesięciu lat opublikowałem przeszło 2 tysiące zdjęć. Kilka z nich zdobyło status zdjęć wyróżnionych (featured) na Commons i różnych, narodowych Wikipediach. Jedno było grafiką dnia na blogu Wikimediów. Dwieście kolejnych ma na Commons status grafik wysokiej jakości.

Moja strona użytkownika na polskiej Wikipedii
Strona użytkownika na Commons

Polityka

Jestem członkiem Partii Razem. W wyborach parlamentarnych 2015 byłem kandydatem Razem do Sejmu w okręgu wyborczym nr 12 (Małopolska Zachodnia).

© Copyright 2010-2016 Jakub Hałun

Ta strona korzysta z plików cookie ("ciasteczek") w celu tworzenia anonimowych statystyk odwiedzin.
Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.